Edit Lerna Warm White LED Wall Uplighter - White
£27.49
Item code
E2605
In Stock
-
F Energy Rated -
3 Year Guarantee
Key Features
- Uplighter in a white finish
- Colour: White
- Material: Aluminium
- IP Rating: IP20
- Power Source: Mains Voltage
- Guarantee: 3 years guarantee.
- Dimensions:
Overall - H 220 x W 135 x D 115mm
Product Specification
| Supplier Code | 6254-14449 |
|---|---|
| Brand | Edit |
| Guarantee | 3 Years |
| Length | 115mm |
| Height | 220mm |
| Width/Dia | 135mm |
| Depth | 115mm |
| Location | Indoor Use |
| Type | Wall Light |
| Format | Uplighter |
| IP Rating | IP20 |
| Max Wattage | 6W |
| Voltage Type | Mains Voltage |
| Lumens | 420 Lumens |
| Beam | 120° |
| Energy Rating | F |
| Finish | White |
| Material | Aluminium |
| No. of Bulbs | 1 |